Tworząc od podstaw swoją wymarzoną kuchnię, musisz zadbać nie tylko o wysokiej klasy sprzęt, garnki i patelnie, ale również drobne akcesoria, bez których codzienne przygotowywanie posiłków nie byłoby możliwe. Jednym z takich elementów jest tarka – niepozorny przyrząd, z którego każdy z nas korzysta niemal codziennie. Jakie tarki kuchenne najlepiej spełnią swoje zadanie? Sprawdź!
Wielofunkcyjne tarki mile widziane w każdej kuchni
W sklepach z wyposażeniem dedykowanym kuchniom znajdziemy szeroki wybór tarek – klasyczne tarki do warzyw, do sera, ziemniaków, czosnku i cytrusów. W domowych warunkach najlepiej sprawdzają się uniwersalne tarki kuchenne do warzyw. Czterostronne tarki wyposażone są w oczka o zróżnicowanej budowie, co pozwala na dopasowanie ich do każdego rodzaju produktów. Na tego typu tarce często możemy nie tylko zetrzeć marchewkę czy ser na wiórki, ale również szybko i bez wysiłku otrzymać cienkie plasterki ogórka idealne na mizerię czy zetrzeć ziemniaki na puree. Niektóre tarki wyposażone są w pojemniczki, w których zbierają się starte warzywa czy inne produkty.
Stalowe tarki kuchenne
Jednym z najważniejszych parametrów wpływających na jakość tarek kuchennych jest ich budulec. To właśnie od materiału, z którego została wykonana dana tarka zależy, jak długo oczka zachowają swoją ostrość i to on wpływa na higienę jej użytkowania. Zatem jakie tarki kuchenne sprawdzą się najlepiej? Eksperci nie pozostawiają wątpliwości – stalowe.
Wysokogatunkowa stal nierdzewna z dodatkiem niklu i chromu jest materiałem, który w wymagającym, kuchennym środowisku nie ma dla siebie konkurencji. Metal o dużym stężeniu niklu i chromu jest wytrzymały, odporny na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania. Ponadto, dokładne umycie ostrych oczek tarki może być nie lada wyzwaniem. Wybierając stalowy model, pozbawiasz się problemu własnoręcznego czyszczenia tarki po każdym użyciu. Aby przywrócić jej czystość, wystarczy wrzucić ją do zmywarki, która zajmie się resztą za Ciebie.
Dzięki dodatkowi niklu i chromu stal nie niszczeje pod wpływem ostrych środków chemicznych i wysokiego ciśnienia wytwarzanego w zmywarce, nie tworzą się na jej powierzchni ogniska rdzy.